گوی شستشوی استیل یا اسپری بال از اجزای اصلی مخازن نگهداری و حمل مواد غذایی و مایعات است. انواع مختلی از توپ شستشو وجود دارد تا برای نظافت ظروف و مخازن مختلف به کار گرفته شوند. گوی‌های استیل طوری طراحی شده‌اند که با فشار زیاد و سرعت بالا عملیات شستشو را انجام دهند.

کاربرد توپ شستشوی استیل

توپ شستشوی استیل به‌ صورت گسترده‌ای در صنایع مواد غذایی، نوشیدنی و صنایع دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مواد غذایی و نوشیدنی برای حفظ، نگهداری و حمل‌ونقل در مخازن استیل قرار می‌گیرند، مانند آنچه در مخازن حمل شیر می‌بینیم، بنابراین برای حفظ بهداشت مخازن از گوی شستشو استفاده می‌شود تا بدنه و اجزای داخلی ظروف و مخازن به طور کامل تمیز شوند.

اسپری بال با سرعت و فشار بالا باقی‌مانده مواد غذایی را از دیواره‌ها از بین می‌برد و فضا را به ‌راحتی ضدعفونی می‌کند. توپ شستشوی استیل نه‌ تنها سریع‌تر از روش سنتی عمل می‌کند بلکه کارگران را از خطر مواجهه با مواد تمیزکننده و شستشو با دست ایمن نگه می‌دارد.

توپ شستشو چگونه عمل می‌ کند؟

توپ شستشو چگونه عمل می‌ کند؟

توپ اسپری سازه‌ای استیل است که با فشار بالا برای تمیزکردن عمیق قسمت‌های مختلف به کار می‌رود. این کار توسط آب و مواد شیمیایی انجام می‌شود که این فرآیند نظافت CIP یا Clean in Place نام دارد. حفره‌های موجود در سطح توپ آب و مواد شوینده را با فشار به سطوح مختلف ظرف ارسال می‌کنند و به ‌این ‌ترتیب عملیات ضدعفونی به ‌آسانی انجام می‌شود.

مزایای استفاده از توپ شستشوی استیل

استفاده از توپ شستشوی استیل علاوه بر آسان کردن نظافت مخازن و حفظ بهداشت و سلامتی مزایای دیگری نیز به همراه دارد، از جمله:

  • هزینه بسیار کم
  • بدنه مستحکم و ضدزنگ
  • مقاوم در برابر دمای بالا و ضربه
  • عدم فرسودگی قطعه به مرور زمان
  • استفاده آسان

انواع توپ شستشو استیل

انواع توپ شستشو استیل

توپ‌های شستشوی استیل در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند که با توجه ‌به نوع کاربردشان انتخاب می‌شوند. الگوی حفره‌های توپ‌ها می‌تواند پوششی 360 درجه، 270 درجه، اسپری 180 درجه به سمت پایین و اسپری 180 درجه به سمت بالا را ارائه دهد. توپ اسپری در دو نوع ثابت و چرخشی وجود دارد که نوع چرخشی با توجه‌ به فشار بیشتر و پوشش بیشتر انتخاب بهتری است.

بیشتر بخوانید  درب منحول استیل

توپ شستشوی استیل کاربرد گسترده‌ای در صنعت دارد و از اجزای اصلی مخازن ذخیره مواد غذایی و دارویی و مخازن حمل است. توپ استیل برای آسان‌تر کردن نظافت فضای داخلی مخازن و کانال‌های لوله‌کشی استفاده می‌شود. توپ شستشو از بدنه‌ای ضدزنگ ساخته شده تا در برابر خوردگی و سایش شیمیایی مقاوم باشد.