تقریبا تمام شیرهای کنترل VACOMASS به ویژه شیر تنظیم هوای استیل برای استفاده در مخازن لجن، محفظه شن و تصفیه هوای خروجی، توسعه یافته و بهینه شده‌اند. این محصولات، از فولاد ضد زنگ مقاوم گرید 316 ساخته می‌شوند تا عمر طولانی‌تری در محیط‌های دریایی و سایر محیط‌های خشن داشته باشند. همه‌ این شیرها برای عملکرد و دقت بالا در حالی که در چالش برانگیزترین محیط‌ها هستند، طراحی شده‌اند. این محصولات در سبک‌های مختلف موجود هستند و شما می‌توانید با توجه به نیازتان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

شیر تنظیم هوای استیل

یک شیر کنترلی دریچه کشویی بهینه شده فنی با بسته شدن گاز و دیافراگم کنترل به شکل بیضی است. شیر تنظیم هوای استیل، برای کنترل دقیق و کم تلفات جریان و توزیع هوا در مخازن هوادهی یک تصفیه خانه فاضلاب استفاده می‌شود. این شیر دارای یک محور جریان سقوطی برای دستیابی به کنترل حساس جریان‌های معمولی و مماسی است و بر اساس استاندارد DIN EN60534-2-3 طراحی شده است.

بدنه این شیر برای استحکام و وزن سبک از PBT ساخته شده است و تمام قطعات فلزی از فولاد ضدزنگ 303 برای مقاومت بیشتر در برابر خوردگی نسبت به برنج با روکش نیکل ساخته شده است. دارای دستگیره ده چرخش سوزن است که برای تنظیم دقیق جریان هوا به صورت دستی است. این شیر کنترل جریان هوا دارای یک مهره قفل برای قفل کردن تنظیمات سوزن است.

شیر تنظیم هوای استیل چگونه کار می ‌کند؟

شیر تنظیم هوای استیل چگونه کار می ‌کند؟

دریچه‌های کنترل جریان هوا (که کنترل کننده‌های سرعت نیز نامیده می‌شوند) جریان هوای فشرده را به داخل یا خارج از سیلندرهای پنوماتیک تنظیم می‌کنند تا سرعت حرکت پیستون در سیلندر را کنترل کنند. سوپاپ‌ها دارای یک سوزن اندازه‌گیری قابل تنظیم و یک شیر چک برای کنترل جریان تنها در یک جهت هستند.

هوای ورودی به شیر توسط شیر چک مسدود می‌شود و مجبور می‌شود از شیر سوزنی عبور کند و موقعیت سوزن برای تعیین میزان جریان تنظیم می‌شود. سیستم‌های پنوماتیک با سیلندر برای کاربردهایی مانند ترمزهای هوای کامیون و قطار، کمپرسورهای هوا و ابزارهای معدن، تولید و ساخت و ساز استفاده می‌شود.

بیشتر بخوانید  سایت گلس استیل

ویژگی ‌های شیر تنظیم هوای استیل

از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • بدون توجه به متغیرهای فرآیند مانند جریان یا تغییرات بالادست، فشار ثابت را ارائه می‌دهند
  • سیستم راهنما با به حداقل رساندن مقدار هوای تحت فشار که هدر می‌رود، اقتصادی‌تر عمل می‌کند
  • شیر کنترل هوا با فشار کاهش یافته ایمن‌تر عمل می‌کند
  • این شیرها با تامین هوای فیلتر شده، عمر قطعات را افزایش می‌دهند
  • دارای دستگیره برای تنظیم دستی دقیق سرعت جریان است
  • قابل استفاده در محدوده دمایی 23 تا 140 درجه فارنهایت (5- تا 60 درجه سانتیگراد) می‌باشد

مزایای استفاده از شیر تنظیم هوای استیل

مزایای استفاده از شیر تنظیم هوای استیل

استفاده آسان

این محصول در اصل یک شیر کنترل جریان است که دقیقا جریان هوا را تنظیم می‌کند و استفاده از آسان است.

کیفیت بالا

شیر تنظیم هوای استیل از فولاد ضد زنگ مرغوب ساخته شده است، دارای سطح صاف و مستحکم است و عمر مفید بالایی دارد.
قابل استفاده در صنایع دارویی و غذایی

شیر تنظیم هوا استیل به این دلیل که از فولاد ضدزنگ ساخته شده است می‌تواند در صنایعی که به بهداشت نیاز باشد مانند صنایع غذایی و دارویی قابل استفاده است. البته علاوه بر این صنایع، شیر تنظیم هوا، برای کاربردهای آکواریوم و آبزی پروری استفاده می‌شود. شیر اهرمی هوا را می‌توان به شیلنگ آکواریوم متصل کرد. این شیر به طور خاص برای کنترل و توزیع هوا با دقت بالا با حداقل افت فشار تولید شده است که منجر به هزینه‌های عملیاتی نسبتا پایین می‌شود.