فیلترهای صافی استیل به‌ نوعی توری فیلتر اشاره دارد که از فولاد ضد زنگ است. عملکرد آن فیلتر کردن آلاینده‌های ناخواسته از انواع مختلف مایعات است. این فیلترها معمولا بر حسب اینچ و میکرون یا میلی‌متر هستند. یک میکرون بیست و پنج هزارم اینچ و یک هزارم میلیمتر یک میکرون است. در این مقاله ما به بررسی مزایا و کاربردهای این فیلترها می‌پردازیم.

مزایای فیلترهای صافی استیل چیست؟

دوام بالا

فیلترهای صافی استیل دوام زیادی دارند. این امر به این دلیل است که با مایعات مختلف واکنش نشان نمی‌دهند. دوام این فیلترها تضمین می‌کند که حداکثر عملکرد را برای فرآیند فیلتراسیون خود داشته باشید. همچنین برای خرید فیلتر استیل هزینه کمتری می‌کنید.

تطبیق ‌پذیری

شما طیف گسترده‌ای از کاربردها را در این فیلترها دارید این به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که فیلترهای صافی استیل ارائه می‌دهد. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به دما و فشار کاری، مقاومت در برابر خوردگی و سازگاری با سیالات مختلف اشاره کرد.

بهره ‌وری

فیلتر صافی استیل کارایی را در عملکرد خود ارائه می‌دهد. کارایی تضمین می‌کند که فیلتر مطلوب مایع خود را داشته باشید.

سهولت در تمیزکردن

فیلتر صافی استیل راحت‌تر تمیز می‌شود و بنابراین دارای خاصیت بهداشتی بالایی است. شما می‌توانید از این فیلترها در برنامه‌های حساس مانند صنایع غذایی استفاده کنید. سهولت تمیزکردن باعث می‌شود که فیلترهای صافی استیل همیشه تمیز باشند. این فیلترها زیبایی را به شما ارائه می‌دهند. این باعث افزایش ظاهر آن و همچنین بهداشت کلی می‌شود.

تعداد میکرون‌ های فیلترهای صافی استیل

تعداد میکرون‌هایی که این فیلترها باید داشته باشند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل عبارتند از:

کارایی

کارایی فیلترهای صافی استیل شما را تعداد میکرون‌هایی را که باید داشته باشد تعیین می‌کند. داشتن میکرون بیش از حد ممکن است بر کارایی آن تاثیر بگذارد. البته، این یک جنبه اساسی از تمام عناصر فیلتر است.

نوع فیلتراسیون

اگر به دنبال فرآیند فیلتراسیون ریزتر هستید، باید میکرون‌های متعددی را روی توری فیلتر استیل خود داشته باشید.

بیشتر بخوانید  تجهیزات تولید و فرآوری در صنعت لبنیات

نوع سیال

سیالات مختلف ویسکوزیته متفاوتی دارند. هنگام جستجوی تعداد میکرون‌هایی که فیلتر صافی استیل شما باید داشته باشد، باید نوع مایعی را که می‌خواهید فیلتر کنید بررسی کنید. لازم است بدانید که هرچه ویسکوزیته بیشتر باشد، تعداد میکرون‌هایی که توری فیلتر شما باید داشته باشد کمتر است.

نکاتی برای استفاده از فیلترهای صافی استیل

نکاتی برای استفاده از فیلترهای صافی استیل

هنگام انتخاب این فیلترها باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

نوع مواد کارتریج فیلتر

انواع مختلفی از فیلترهای صافی استیل موجود است. هر یک از این‌ها مزایای متفاوتی را ارائه می‌دهند و برای اهداف مختلف ایده‌آل هستند؛ بنابراین مهم است که قبل از این که فیلتر را برای استفاده انتخاب کنید، خصوصیات آن را بررسی کنید. چنین خصوصیاتی شامل محدودیت دما و فشار و واکنش‌پذیری نسبت به عناصر و شرایط دیگر است.

اندازه کارتریج فیلتر

اندازه مش به‌ اندازه دهانه جداگانه فیلتر صافی استیل اشاره دارد. معمولا بر حسب اینچ و میکرون یا میلی‌متر است.

قطر رشته

قطر رشته یک بخش مهم در انتخاب فیلتر صافی استیل است. اگر یک توری سیمی قطر رشته ضخیم‌تری داشته باشد، به این معنی است که دارای دهانه‌های مشبک کوچکی است. هر چه سطح قطر رشته‌ها بزرگ باشد، تعداد توری فیلتر شما بیشتر است.

سازگاری با سیالات

فیلترهای صافی استیل شما باید با مایعی که می‌خواهید فیلتر کنید سازگار باشند. این تضمین می‌کند که هیچ واکنشی بین مایع و فیلتر وجود ندارد. هر واکنشی بر کیفیت فرآیند فیلتراسیون تاثیر می‌گذارد.

مزایای استفاده از استیل برای فیلترهای صافی

این فیلترها دوام را به شما هدیه می‌دهد. همچنین برای خرید توری فیلتر فولادی ضدزنگ هزینه کمتری می‌کنید. شما می‌توانید از فیلترهای صافی استیل در صنایع مختلف استفاده کنید. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به دما و فشار کاری، مقاومت در برابر خوردگی و سازگاری با سیالات مختلف اشاره کرد. علاوه بر این، اندازه‌های مختلفی از توری فیلتر فولادی ضدزنگ وجود دارد که می‌توانید برای کار خود از آن‌ها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  توپ شستشو

کاربردهای فیلترهای صافی استیل

کاربردهای فیلترهای صافی استیل

زمینه‌های رایج کاربرد این فیلترها عبارتند از:

صنعت معدن

استفاده از فیلترهای استیل نقش مهمی در صنعت معدن دارد. وظیفه آن جداسازی مواد معدنی از هسته‌های آلی آن‌ها است. این فیلترها امکان استخراج مواد معدنی خالص مانند طلا و الماس را فراهم می‌کند. آن‌ها همچنین به فیلترکردن لجن برای جلوگیری از آلودگی محیطی کمک می‌کنند.

صنایع شیمیایی

در صنایع شیمیایی، اهمیت فیلتر استیل این است که امکان اختلاط و فیلتراسیون مناسب مواد شیمیایی مختلف را فراهم کند. این امر محصولات نهایی را قادر می‌سازد تا سطوح و استانداردهای شیمیایی موردنیاز را برآورده کنند. فیلتراسیون شیمیایی مناسب از اثرات منفی داشتن مواد شیمیایی نامناسب بر محصول نهایی جلوگیری می‌کند.

فیلترهای صافی در صنایع غذایی

فیلترهای صافی استیل در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا به تولید مواد غذایی مناسب برای مصرف‌کننده کمک می‌کنند. همچنین از آن‌ها در فیلترکردن مواد شیمیایی و میوه‌ها استفاده می‌شود تا نسبت‌های لازم را به دست آورند. در قنادی‌ها، استفاده از فیلتر به حذف ناخالصی‌ها کمک می‌کند.

صنعت داروسازی

داروها مواد حساسی هستند که نیاز به فرآیند ساخت مناسب دارند. استفاده از این فیلترها به فیلتر کردن ذرات و ترکیبات ناخواسته در فرآیند تولید دارو کمک می‌کند.

فیلتراسیون زباله‌ های صنعتی

فیلترهای صافی استیل به حذف مواد شیمیایی مضر و ذرات ناخواسته از آب قبل از بازگشت به سیستم کمک می‌کند. فیلتراسیون آب حداکثر مصرف آب را از طریق بازیافت ارائه می‌دهد.

پارامترهایی برای انتخاب فیلترهای صافی استیل

پارامترهایی برای انتخاب فیلترهای صافی استیل

نوع ساختار فیلتر استیل شما تعیین می‌کند که کدام یک را انتخاب کنید. انواع متداول عبارتند از: توری متخلخل، رسانه‌های فوتو اچ شده و توری فیلتر فولادی ضدزنگ چندلایه. نوع کاربرد و نتایج موردنظر تعیین می‌کند که کدام نوع ساختار را انتخاب کنید.

اگر تعداد مش بزرگ باشد، به این معنی است که در هر اینچ از مش فولادی ضدزنگ دهانه‌های زیادی وجود دارد. همچنین به این معنی است که اندازه این دهانه‌ها کوچک است.

بیشتر بخوانید  شیر تنظیم هوای استیل

این فیلترها در اشکال و اندازه‌های مختلف موجود است. از جمله انواع متداول می‌توان به توری فیلتر گنبدی، مخروطی و استوانه‌ای اشاره کرد. انتخاب فیلترهای صافی استیل به کاربرد و نتایج موردنظر بستگی دارد.

در آخر

گریدهای فلزی اصلی برای ساخت فیلترهای صافی استیل عبارتند از:

  • توری فیلتر استیل 304 متشکل از فلزات کروم و نیکل است که عناصر غیر آهنی هستند
  • توری فیلتر استیل 304L در مقایسه با فولاد ضدزنگ 304 دارای مقدار کربن بیشتری است
  • توری فیلتر فولاد ضد زنگ 316 از عناصر کروم، نیکل، منگنز، کربن و سیلیکون تشکیل شده است
  • توری فیلتر فولاد ضد زنگ 316L در مقایسه با توری فیلتر استیل 316 دارای مقدار کربن کمتری است