لوله استیل دکوراتیو، نوعی از لوله‌های فولادی درزدار هستند که ضخامت کمی دارند. این لوله‌ها از ورق استنلس استیل از آلیاژ 304 تولید می‌شوند و کاربرد زیادی هم دارند. از این محصولات به این دلیل که ضخامت کمی دارند و مقاومت بالایی هم در برابر خوردگی دارند در صنعت دکوراسیون یا همان تزئین استفاده می‌شود.

معرفی ویژگی‌ های لوله استیل دکوراتیو

معرفی ویژگی‌ های لوله استیل دکوراتیو

لوله تزئینی فولاد ضدزنگ از طریق قالب و مجموعه ماشینی ساخته می‌شود. این لوله‌ها دارای برخی خواص مکانیکی عالی و دارای استحکام بالا با کارایی خوب هستند. آن‌ها همچنین به عنوان لوله‌های جوش فولادی ضدزنگ شناخته می‌شوند و به طور گسترده برای اهداف ساختاری مختلف استفاده می‌شوند.

لوله استیل دکوراتیو، دارای جذابیت زیبایی شناختی و همچنین توانایی‌های عملکردی هستند و از ساخت و ساز گرفته تا تجهیزات شیمیایی، کاربردهای گسترده‌ای دارند.

لوله‌های فولادی ضدزنگ دکوراتیو رسوب زدایی، هیچ لایه‌ای از رسوب اکسید ضخیم یا قابل مشاهده بر روی سطح خود ندارند. لوله فولادی ضدزنگ تزئینی Dull، Satin Polish و Mirror Polish دارای سطوح متفاوتی هستند. بسته به کاربردی که لوله‌های تزئینی برای آن استفاده می‌شود، تامین کنندگان می‌توانند پوشش‌های سطح را مطابق با نیازهای مشخص شده توسط مشتری سفارشی کنند.

کاربردهای لوله استیل دکوراتیو

کاربردهای لوله استیل دکوراتیو

لوله‌های تزئینی بیشتر برای اهداف ساختاری استفاده می‌شوند. آن‌ها طیف گسترده‌ای از کاربردها را برای جذابیت زیبایی شناختی و جنبه کاربردی آن دارند. به عنوان قطعات تزئینی در نرده‌ها، درها، پنجره‌ها، ظروف آشپزخانه و… استفاده می‌شوند، البته کاربردهای کاربردی در سازه‌های مکانیکی، تجهیزات شیمیایی، صنایع هوافضا و… نیز دارند. لوله استیل مات یکی از انواع لوله‌های استیل دکوراتیو است که قیمت پایین‌تری دارد و از کاربردهای مهم آن می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • دستگیره‌های آسانسور
  • برج‌ها و راه پله‌های داخل ساختمان‌ها
  • حفاظ محوطه
  • و…

لوله نرده استیل 201 در مقابل لوله تزئینی SS316

لوله نرده استنلس استیل 201 شکل خاصی دارد و معمولا برای اهداف ساختاری مختلف استفاده می‌شود. بسیار کاربردی است و مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد. همچنین ماهیتی بادوام، شکل پذیر و جوش پذیر دارد. این نوع لوله، دارای خواص مکانیکی عالی و استحکام بالایی است. لوله‌های تزئینیSS 316 خواص مشابهی دارند؛ اما به اندازه لوله‌های 201 ss بادوام یا استحکام بالایی ندارند. آن‌ها بیشتر برای ساخت جایی که وزن ممکن است باعث نگرانی شود استفاده خواهند شد.

آیا لوله تزئینی فولاد ضد زنگ جوش داده شده است؟

آیا لوله تزئینی فولاد ضد زنگ جوش داده شده است؟

بله. لوله تزئینی فولاد ضدزنگ جوش داده شده است و به لوله‌های جوش فولادی ضدزنگ نیز معروف است. آن‌ها به راحتی نصب می‌شوند و دارای پوشش‌های متفاوتی هستند. این لوله‌ها از نظر ابعاد و ضخامت بر اساس نیازهای مشخص شده توسط مشتریان قابل سفارشی سازی می‌باشد و می‌توان آن‌ها را برای ایجاد قطعات تزئینی قالب ریزی کرد.

ما طیف گسترده‌ای از لوله‌های جوشی را در انواع فولاد آستنیتی 300، فولاد دوبلکس، فولاد فوق دوبلکس، تیتانیوم و کلیه آلیاژهای نیکل تولید می‌کنیم. کیفیت موادی که ما استفاده می‌کنیم و انتخاب دقیق تامین کنندگان ما می‌تواند تضمین کند که محصول نهایی با استانداردها و مقررات فعلی مطابقت دارد. امروزه تقاضا برای لوله‌های بیضی فولادی بدون درز از سوی سازندگان، پیمانکاران و سازندگان با کاربردهای خاص مانند موارد زیر رو به افزایش است:

  • تهویه مطبوع
  • یخچال
  • خنک کننده موتور خودرو
  • تولید نفت
  • تولید برق