شیر نمونه برداری استیل

شیر نمونه برداری استیل، نوعی شیر از جنس فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل است که معمولا در کارخانجات شیر و همچنین صنایع مواد غذایی برای نمونه‌برداری از خطوط مخازن استیل، نصب و راه‌اندازی می‌شود. شیر نمونه‎‌ برداری، به اپراتور این امکان را می‌دهد که نمونه‌ای از محصول را از خط تولید یا راکتور استخراج کند، بدون این که در فرآیند اختلال ایجاد کند.

Sample Valves steel یا شیر نمونه برداری استیل، برای بسیاری از کاربردها از جمله سیستم‌های آب آشامیدنی و مواد غذایی قابل استفاده است. شیرهای نمونه ‌برداری از جنس استنلس استیل بوده و به راحتی در مکان‌هایی که بحث بهداشت مدنظر باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تمیز کردن کامل شیر نمونه بهداشتی در داخل یک محفظه شستشوی آزمایشگاهی پیشرفته با تزریق مستقیم محفظه از طریق نازل‌های اسپری چرخان و از طریق انژکتورهای مستقیم در داخل شیرها انجام می‌شود. واحدها از طریق هوای فیلتر شده HEPA خشک می‌شوند. سپس شیرهای فولادی ضد زنگ در محیط ایزو 5 کلاس 100 مونتاژ و بسته بندی می‌شوند.

ویژگی‌ های شیر نمونه برداری استیل

ویژگی‌ های شیر نمونه برداری استیل

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چه سمومی ممکن است در نوشابه‌ای باشد که شما قرار است مصرف کنید؟ اگر چیزی به نام فرآیند نمونه برداری که تکنسین‌ها برای تجزیه و تحلیل خالص بودن آب مصرف شده در طول فرآیند تولید نوشابه انجام می‌دهند، نبود، قطعا بطری نوشابه حاوی باکتری‌هایی بود که ممکن است به بدن شما آسیب برساند.

شیرهای نمونه برداری از فولاد ضد زنگ 304 و 316L ساخته شده‌اند و در اندازه‌های متفاوت ساخته می‌شوند. انواع مختلف شیر نمونه‌ برداری، ممکن است دارای کاربردهای متفاوتی باشد. برای ورودی و خروجی آشامیدنی و به خصوص اتصالات بهداشتی می‌توان از این نوع شیر استفاده کرد. درون این اتصال نیز از جنس استنلس استیل بوده و سیلیکون داخل آن، باعث می‌شود تا اتصال دچار نشتی نشود. سطح صیقل و صافی آن برای اتصال‌های بهداشتی کاربرد دارد. درجه حرارت این شیر، 300 درجه فارنهایت است و تحمل فشار این اتصال تا 1000 WOG می‌باشد.

بیشتر بخوانید  چک ولو استیل

کاربرد شیر نمونه برداری استیل

  • مقاومت بالا در مقابل خوردگی و حرارت
  • دارای کارکرد عالی
  • ظاهر جذاب و خود تمیز شونده
  • طول عمر مفید
  • ۱۰۰ درصد قابل بازیافت
  • نسبت بالای مقاومت به وزن
  • مناسب برای شرایط فشار بالا و خلا بالا

نحوه‌ کارکرد

نحوه کارکرد شیر نمونه برداری استیل

شیرهای نمونه برداری، در حالت بسته، پیستون سوپاپ تا سطح داخلی لوله امتداد یافته و از هرگونه احتمال مسدود شدن ورودی سوپاپ جلوگیری می‌کند. هنگامی که سوپاپ در حالت باز قرار می‌گیرد، پیستون به داخل کاپوت جمع می‌شود تا جریان کامل جریان پیدا کند.

طراحی استاندارد، شیر نمونه برداری از سه قسمت شیر، دسته و دیافراگم تشکیل شده است. دیافراگم لاستیکی روی ساقه شیر به عنوان یک پلاگ کششی عمل می‌کند. این شیرها، به طور گسترده‌ای برای زمینه‌های صنعتی محصولات لبنی، آرایشی، مواد غذایی، داروسازی شیمیایی، نفت، متالورژی، گرمایش آب، مواد غذایی، دارویی و… استفاده می‌شود.