استیل چگونه به صنعت غذایی کمک می کند؟

صنعت غذایی، از گذشته تاکنون به طور پیوسته به عنوان یکی از برترین صنایع بوده است. به عنوان یکی از مولفه‌های کلیدی در توسعه اقتصادی، داشتن یک صنعت غذایی مناسب در تامین معاش مردم بسیار مهم است. این به نوبه خود به سایر صنایع کمک می‌کند تا به سمت جلو حرکت کنند. در این مقاله میخواهیم درباره کمک استیل به صنعت غذایی صحبت کنیم. همراه تجارت گستران کاسپین باشید.

مواد غذایی در مراحل مختلف فرآوری خود، با فلزات تماس پیدا می‌کنند. برای جلوگیری از هر گونه انتقال عناصر مضر از فلزات به مواد غذایی، انتخاب فلز مناسب برای جا به جایی بسته به فرآیند غذا ضروری است. شوراهای متعددی در سراسر جهان تاثیر فلزات و آلیاژهای مختلف مورد استفاده در مراحل مختلف فرآوری مواد غذایی را بررسی می‌کنند.

فلزات و آلیاژهای مورد استفاده در مواد و اقلام در تماس با غذا باید با محدودیت‌های انتشار خاص (SRL) مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال حد مجاز SRL برای نیکل 0.14 میلی گرم بر کیلوگرم غذا، برای کروم 0.250 میلی گرم در کیلوگرم است.

نقش استیل و کمک استیل به صنعت غذایی

نقش استیل و کمک استیل به صنعت غذایی

فولادهای زنگ نزن به دلیل مقاومت ذاتی در برابر خوردگی در صنایع غذایی کاربرد فراوانی دارند. می‌توان آن را به اشکال پیچیده تبدیل کرد. فولاد ضدزنگ را می‌توان بدون خراب شدن تمیز و استریل کرد. همچنین هیچ رنگ و طعمی به غذا نمی‌دهد و آن را برای صنایع غذایی ایده‌آل می‌کند. اکثر فولادهای ضدزنگ مورد استفاده در کاربردهای غذایی، حاوی کروم در محدوده 16 تا 18 درصد هستند، زیرا مشخص شده است که مقاومت بهینه در برابر خوردگی در طیف وسیعی از محیط‌های غذایی و نوشیدنی دارد.

از گریدهای آستنیتی در ساخت کارد و چنگال، ظروف توخالی و ظروف آشپزخانه استفاده می‌شود. نمرات آستنیتی با آلیاژ بالا برای نگهداری، حمل و نقل مواد غذایی و نوشیدنی‌های خورنده استفاده می‌شود. گریدهای حاوی مولیبدن به ویژه در برابر مواد غذایی حاوی نمک مقاوم هستند. 316L/1.4404 به دلیل کاربرد متنوع آن در صنایع غذایی به عنوان “گرید مواد غذایی” شناخته می‌شود. به طور مشابه 304L/1.4307 نیز یک گرید بسیار محبوب برای استفاده در کاربردهای صنایع غذایی است.

بیشتر بخوانید  عملکرد استیل در جلوگیری از میکروب و باکتری

گریدهای دوبلکس برای دست زدن به مواد غذایی خورنده ترجیح داده می‌شوند؛ زیرا مقاومت بالایی در برابر خوردگی ناشی از محلول‌های نمکی در دماهای بالا دارند. گریدهای دوبلکس نسبت به گریدهای آستنیتی مقاومت بیشتری در برابر خوردگی تنشی، ترک خوردگی، شکاف و حفره دارند.

مهمترین کمک استیل به صنعت غذایی

مهمترین کمک استیل به صنعت غذایی

به طور کلی مهمترین نقش استیل در صنعت غذایی به شرح زیر است:

  • ذخیره سازی مواد غذایی
  • ساخت ماشین آلات مورد استفاده برای فرآوری مواد غذایی
  • تحویل مطمئن محصولات نهایی

انواع فولادهای مورد استفاده در صنایع غذایی

انواع فولادهای مورد استفاده در صنایع غذایی

فولاد ضدزنگ ماده اولیه مورد استفاده در صنایع غذایی است و انتخاب نوع مناسب برای هر منطقه از صنعت تضمین می‎کند که فرآیند و ساخت به خطر نیافتد. در اینجا انواع فولادهای مهم مورد استفاده در صنایع غذایی، همراه با اینکه در کدام حوزه از صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد، آورده شده است.

304 (آستنیتی)

برای قطعات ماشین آلات، لوله کشی و مخازن مواد غذایی برای ذخیره سازی و پردازش استفاده می‎شود. به دلیل مقاومت قوی در برابر خوردگی شناخته شده است.

316 (آستنیتی)

این گرید برای غذاهایی که دارای خواص خورندگی هستند مانند گوشت و مواد غذایی با محتوای نمک استفاده می‌شود. این نوع فولاد نیاز به تمیز کردن منظم دارد و باید تحت فشار بیش از حد باشد.

420 (مارتنزیتی)

این ماده‌ای است که برای پخت و پز و سایر انواع کارد و چنگال استفاده می‌شود.

430 (فریتیک)

برای مناطق با خورندگی متوسط که شامل غذاهای خشک، نوشیدنی‌ها، میوه‌ها و سبزیجات است، استفاده می‌شود. همچنین برای سطوح میز، پانل‌های ماشین آلات و تجهیزات روکش فلزی قابل استفاده است.

1.4462 (دوبلکس)

این گرید قوی‌تر از فولاد آستنیتی و برای مواد غذایی با خواص خورندگی استفاده می‌شود. در برابر ترک خوردگی در دمای بالا، مقاوم است.

1.4539 (آستنیتی)

این ماده برای مواد غذایی شور خورنده و آب نمک داغ استفاده می‌شود.

علاوه بر خواص ذکر شده در بالا، استفاده از استیل، رنگ یا طعم غذا را تغییر نمی‌دهد و مطمئن می‌شود که هر محصول برای مصرف مناسب است. دانستن این نوع فولاد همچنین تضمین می‌کند که از نوع اشتباهی از فولاد برای تولید خود استفاده نمی‌کنید، که می‌تواند خطرات و چالش‌های بیشتری را ایجاد کند که می‌تواند بر ساخت و محصول نهایی تاثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید  5 دسته عمده استنلس استیل

مزایای استفاده از استیل و کمک استیل به صنعت غذایی

استفاده از فولاد ضدزنگ در صنایع غذایی و آشامیدنی مزایای بسیاری دارد که عبارتند از:

  • مقاومت در برابر خوردگی
  • دوام بالا و مقاومت در برابر حرارت
  • نگهداری و تمیز کردن آن آسان است
  • فولاد ضدزنگ همیشه نسبت به مواد غذایی خنثی است
  • هرگز طعم، بو یا رنگ هیچ غذایی را تغییر نمی‌دهد
  • سازگار با محیط زیست
  • 100 درصد قابل بازیافت و قابل استفاده مجدد